Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2007

ΣΕ ΕΞΕΛΙΞΗ Η ΜΑΧΗ ΤΗΣ ΣΩΤΗΡΙΑΣ ΣΤΗ SUPERLEAGUE

Ο Πανιώνιος επικρατησε με 3-1 της Κέρκυρας εντός έδρας διατηρώντας το αήττητό του στη Νέα Σμύρνη για 7 συνεχόμενο ματς ενώ η Ξάνθη παραχώρησε λευκή ισοπαλία στα "Πηγάδια" με 0-0 στο Αιγάλεω επεκτείνοντας το αήττητο στο γήπεδό της για 37ο συνεχόμενο αγώνα.Το ματς στην ακριτική πόλη δεν είχε πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες με σημαντικότερη ευκαιρία στο 60' όταν ο Σκοπελίτης σημάδεψε το δοκάρι του Μάλαρζ.Οι ακρίτες πλέον αρχίζουν σοβαρά να ανυσηχούν όχι μόνο για το ότι θα χαθεί η Ευρώπη αλλά και η σωτηρία αν αναλογιστεί κανείς ότι η ομάδα του Σάβα Κοφίδη σκοράρει με το σταγονόμετρο...

Αντίθετα στη Νέα Σμύρνη το μενού ήταν σαφώς πιο πλούσιο με τον Πανιώνιο να ανοίγει το σκορ σχετικά νωρίς στο 19' ενώ το ημίχρονο για τους "κυανέρυθρους" έκλεισε με γκολ ο Ραφίκ Τζιμπύρ στο 43' που για άλλο ένα παιχνίδι έδειξε την κλάσση του.Στην επανάληψη η Κέρκυρα ξαναμπήκε στο παιχνίδι με τον Ντακόλ να βρίσκει δίχτυα στο 51' τελικά όμως ο Μπερτέ στο 76' έκλεισε το σκορ εξανεμίζοντας τα όνειρα των Κερκυραίων για θετικό αποτέλεσμα.Ετσι η ομάδα από το νησί των Φαιάκων παρέμεινε η μοναδική ομάδα του πρωταθλήματος χωρίς εκτός έδρας νίκη τη στιγμή που η ομάδα του Λίνεν ατενίζει το μέλλον με μεγαλύτερη αισιοδοξία...